Dnes má svátek Drahomíra , zítra slaví Čeněk .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_0844_web.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Vyšel nový Bulvár

6-2015-promo2Na novinových stáncích a u vybraných partnerů je k dispozici nové vydání Bulváru. V něm jsme se tentokrát mimo jiné podívali na nového miliardáře z našeho kraje.

Co všechno by si nový miliardář za svoje peníze mohl pořídit? Hrozí mu prozrazení? A co by se dvěma a půl miliardou udělali pardubičtí milionáři? To si přečtěte v novém vydání Bulváru, který mimo to sleduje i společenskou událost roku - Smetanovu Litomyšl, informuje o letošních oslavách Roku Jana Pernera nebo o tornádu v Živanicích. Sportovní fandové si zase určitě nenechají ujít rozhovor s hokejovým obráncem Jakubem Nakládalem a dozvědět se můžete i to, co si o vlně imigrantů myslí pardubický Krychlič.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Primátor Pardubic Charvát zvolen místopředsedou Svazu města obcí

Na dnešním jednání Rady Svazu měst a obcí byl primátor Pardubic Ing. Martin Charvát zvolen místopředsedou Svazu měst a obcí České republiky. Zároveň byl zvolen předsedou Komory statutárních měst svazu. Předsedou svazu byl zvolen starosta Kyjova František Lukl.

„Je to pro mě obrovská pocta i výzva současně. Chtěl bych se angažovat především v záležitostech kolem agendy čerpání financí z dotační platformy ITI. Tam nás čeká ještě velmi dlouhá cesta a nejen pro statutární města je to obrovská příležitost, ale i závazek,“ řekl těsně po zvolení Martin Charvát.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Názor Filipa Sedláka

kolaz_webVždy, když něco plánujeme, tak musíme na daný problém nahlížet z delšího časového horizontu.

Na papíře a v počítači vypadá vše hezky, skutečnost pak tvrdě potrestá všechny nedostatky.

Světlá barva dlažby na třídě Míru přímo mlátí do očí, když odráží tolik slunce.

Ale tento problém možná nebude tak zásadní, když se podíváte na špínu a fleky, které na dlažbě jsou. Dlažba není zcela homogenní, a když se do pórů dostane mix motorového oleje s mastnotou a barviv z jídla, tak zpět už to nejde. Vyčištění je obtížné a drahé. Špínou problém nekončí. Zima a sníh bude další neznámá. Zametače sněhu mohou poškozovat kámen a vymetat spáry. Abychom mohli dlažbu ochránit penetračním nátěrem, tak jí musíme vyčistit a začarovaný kruh začíná. Mám levnou radu, prostě si na to musíme zvyknout a příště přemýšlet dopředu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Pište nám do retro krabičky

krabickaNejjednodušší způsob, jak dnes něco někomu sdělit, je poslat mu SMS, mail, napsat status na facebooku nebo nahodit nějaký tweet. Psát už jsme skoro zapomněli. Naštěstí ale ne všichni, takže jsme pro komunikaci s vámi připravili i takovou retro krabičku, kterou jsme umístili v knihkupectví Mozaika na pardubickém nádraží. V její boční kapse najdete lístky, na které nám můžete psát (ano, vlastnoručně přiloženou propiskou) svoje vzkazy, náměty, kritizovat nás, sdělovat nám svoje nápady nebo pokládat otázky osobnostem do Trefy. Samozřejmě uvítáme i vzkazy od krásných slečen hlásících se do rubriky Kočka... či jinak se hlásících. Takže když nám budete chtít něco napsat nebo vás něco zajímavého napadne při čekání na vlak - retro krabička v Mozaice je tady pro vás!!!

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Pozor na požáry!

pozar_lesa

Venku je počasí jak malované, ale se sluníčkem a suchem přišlo i riziko. Český hydrometeorologický ústav vydal s platností od dnešního poledne výstrahu pro celé území Pardubického kraje kvůli zvýšenému nebezpečí vzniku požárů. Nařízení Pardubického kraje v této souvislosti vymezuje místa se zvýšeným nebezpečím požuru, na kterých není možné například rozdělávat otevřený oheň, kouřit nebo odhazovat hořící či doutnající předměty. Takže pokud jste měli v plánu čtvrteční večer trávit s cigaretou na okraji lesa odpalujíc petardy směrem k seníku, měli byste změnit program. Tahle zábava by vás mohla přijít draho. Pozor byste si měli ale dát i na zákaz zdánlivě nevinných činností - nesmí se totiž například ani jezdit autem na lesní a polní cesty a suché travní porosty nebo odebírat vodu ze zdrojů určených pro hašení požárů. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
Krychlič v chomoutu

krychlicVáclav Kulhánek, nejen v Pardubicích známý spíš pod přezdívkou Krychlič, se nám v minulém vydání Bulváru mezi řečí zmínil o svém významném životním kroku. „Do tohoto roku jsem získal takovou svou radost,“ svěřil se. „Jde o papír se jménem mým a mého přítele, na kterém je i úřední razítko. Poprvé v životě tak mám oficiální potvrzení vztahu, což mi přináší elán do dalšího života.“
Jinými slovy a pro méně chápavé, Krychlič uzavřel se svým přítelem registrované partnerství. Ač je bezesporu sám rád středem pozornosti, svého partnera toho chce uchránit, což Bulvár respektuje, takže nějakou fotostory z Krychličova soukromí nečekejte. Oslovili jsme ale známé osobnosti, které k Pardubicím mají vztah a nezaměnitelnou postavu Václava Kulhánka pochopitelně znají, co Krychličův „chomout“ říkají.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Kočkou Bulváru je Alina

image1Květnovou kočkou Bulváru je osmnáctiletá studentka Gymnázia Josefa Ressela v Chrudimi Alina Kozar. Jak Bulváru prozradila, této sportovně založené krásce je Česká republika malá. Spatříme snad její jméno jednou v zahraničních novinách?

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Kubík: Pardubice bez pořádného stadionu = OSTUDA!!!

kubikLuboš Kubík, rodák z Vysokého Mýta, loni oslavil padesát let. S fotbalem prošel kus světa, v roce 1988 s tehdejším parťákem z obrany Slavie Ivem Knoflíčkem utekli z komunistického Československa. Fotbal si zahrál v Itálii v dresu Fiorentiny, ve Francii válel dva roky za FC Metz a „kulatý nesmysl“ proháněl i v Německu v trikotu Norimberku. Na samém konci kariéry kývl i na exotiku v podobě angažmá v severoamerické MLS v týmech Chicaga a Dallasu. V domácí soutěži spojil svoji kariéru především s pražskou Slávií, ale má na kontě i dva ligové starty v nejvyšší soutěži za již zaniklý klub AFK Lázně Bohdaneč. V současnosti podle svých slov provozuje sporty, které kvůli kariéře profesionálního fotbalisty zanedbával: „Uvidíte mě na hokeji, na tenise a na golfu,“ vyjmenoval pro Bulvár stříbrný medailista z Eura 1996 v Anglii.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Plnou parou na Králicko

parni_vlak_1Pardubický kraj se bude moci od 13. června pyšnit unikátem. Jako zatím jediný bude mít pravidelnou historickou vlakovou dopravu. Opravdové parní vlaky budou během letní sezóny brázdit trať z Letohradu do Hanušovic.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
Neratov převzal od Horních Ředic štafetu šampiona v třídění odpadů

_MES1825Zatímco v loňském roce v soutěži obcí ve sběru tříděného odpadu kralovaly Horní Ředice, letos od nich pomyslnou štafetu v Perníkové popelnici Pardubického kraje 2014 převzala obec Neratov. Ta se totiž stala absolutním vítězem v pořadí už 8. ročníku soutěže, probíhající po celý loňský rok. Vyhlašovatelem soutěže je společnost EKO-KOM a.s. ve spolupráci s Pardubickým krajem a dalšími partnery.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
POSTŘEHY Z MOZAIKY

MozaikaSezóna je za dveřmi. V některých dnech to dokonce vypadá tak, že už začala. U nás v nádražním Knihkupectví Mozaika určitě. Chtěli bychom tu mít pro každého něco. Pro turisty průvodce, pro cyklisty cyklomapy, pro tuláky mapy turistické, pro trampy a pro vodáky k mapám zpěvníky. Pro rybáře atlasy ryb, pro houbaře atlasy hub. Pořizujeme cestovní materiál ať už z našeho regionu, či daleko za jeho hranicí. Zkrátka, aby si u nás našel každý to své.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Další > Konec >>

Strana 41 z 56

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 51 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

krychlic.jpg