Dnes má svátek Vítězslav , zítra slaví Magdaléna .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_0844_web.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
„Hrát na divadelním balkoně, který změnil dějiny, je pro nás velká čest,“ říká šéfdramaturg Kulturního parku Pardubice Jan Hrubeš

Živé koncerty obohacující prázdninový život Pardubic z balkónu Východočeského divadla má na starosti šéfdramaturg Kulturního parku Pardubice Jan Hrubeš. Čerstvý absolvent Univerzity Pardubice založil loni v březnu Východočeský akademický orchestr, ve kterém coby zdatný kontrabasista také sám hraje. Letošní prázdniny jsou pro něj velkou výzvou.

 

Jak jste se k projektu Kulturního parku Pardubice dostal?

Za vše může Východočeský akademický orchestr, jehož jsem zakladatelem. Když mě oslovili pořadalé Kulturního parku na jednom z našich koncertů, moc dlouho jsem neváhal. V podstatě hned druhý den jsem tu nabídku potvrdil.

 

Jaká je práce dramaturga?

Snažím se komponovat jednotlivá představení a především hledat své kolegy – konzervatoristy, kteří mají čas o prázdninách vystoupit.

 

Jak jste zatím spokojen?

Je pro mě – a troufám si říci i pro ostatní muzikanty, čest hrát na divadelním balkóně, který jak říkají pořadalé – změnil nejen Pardubice. Navíc je odtud krásný výhled. Občas nám sice skladbu přeruší houkání sanitky, ale i to patří k životu ve městě. Bylo by škoda nevyužít takovéto super místo pro letní kulturu. Jsme rádi že nám jako partner celého projektu pomohlo i Východočeské divadlo a pro vystoupení zařídili potřebnou techniku.

 

Co návštěvníci? Jaké jsou ohlasy?

To se musíme zeptat jich, já mám zatím ohlasy velmi pozitivní. Lidé říkají, že si připadají jak v Benátkách nebo ve Vídni – a vidíte, přitom jsou v Pardubicích. Na krásném náměstí.

 

Tak hodně štěstí.

Děkuji za přání, štěstí budeme potřebovat hlavně v oblasti počasí – v dešti hrát moc neumíme. :-) Doufáme, že v co nejhojnějším počtu navštívíte nejbližší koncerty Kulturního parku.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 164 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi.jpg