Dnes má svátek Vítězslav , zítra slaví Magdaléna .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_0914_web.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Jak se pozná Pardubák? Nechce platit vstupné

S koncem školního roku se rozjelo i tradniční Pardubické letní kino Pernštejn. Jako jeho „rozehrávač“ byl vybrán film v Pardubicích natáčený, komedie Karla Janáka LOVEní. Na diváky čeká celoprázdninový filmový maraton, při kterém si v areálu u Wonkova mostu přijdou na své všechny generace. Začátky představení jsou od půl desáté večer. Jaký letošní ročník bude, o tom jsme mluvili se zakladatelem a ředitelem kina Janem Motyčkou.

Letní kino k Pardubicím už neodmyslitelně patří. Co jste letos, kromě tradiční dávky filmů, pro návštěvníky připravili? Máte připravené nějaké bonbonky?

Ona samotná existence pardubického letního kina, které jako jediné v České republice a mám pocit i ve střední Evropě promítá zcela zdarma, je sama o sobě bonbonkem. V jiných městech taková kina nejsou a je vtipné, když jinde říkají, že Pardubák se pozná tak, že nechce platit vstupné.

Divákům se snažíme nabídnout co nejkvalitnější filmy v co nejlepším prostředí, v tuto chvíli na pravém břehu Labe u Wonkova mostu v místě, kde Pardubické letní kino bude nacházet svoje zázemí po dalších pět, respektive deset let.

Nicméně jsou projekce, které v programu vyčnívají, ne?

Těch projekcí je celá řada. Už řadu let dodržujeme jistou odlišnost od ostatních kin spočívající v dodržování dramaturgie žánrů jednotlivých dnů. V pondělí to jsou filmy pro děti, letos o to edukativnější, že se jedná o starší filmy. Jde o ukázku animované tvorby let minulých, například filmů Jiřího Trnky. Malí diváci tak budou mít možnost srovnat současnou zahraniční tvorbu právě s těmito filmy, které byly ve své době bezkonkurenční. V rámci toho jsme rozjeli projekt, při kterém distribuujeme pohádkové limonády, což jsou limonády s obsahem lactobacilů, které pomáhají dětem zvyšovat imunitu.

V úterý hrajeme filmy napříč světovou kinematografií, ve středu filmy rodinné. Ve čtvrtek máme v podstatě festivaly. Tedy, jako byl loni festival Miloše Formana Za vodou, ve kterém náš nejúspěšnější českoamerický spisovatel Jan Novák uváděl americké filmy Miloše Formana, letos to budou srpnové čtvrtky, kdy budeme promítat Formanovy filmy z doby před emigrací. Červnové čtvrtky budou patřit neméně geniálnímu režisérovi, který měl navíc k Pardubicím velké citové pouto a jehož film Spalovač mrtvol jsme tuším v roce 2006 promítali v pardubickém krematoriu. Tím režisérem je Juraj Herz, jehož digitálně zrestaurovanou verzi Spalovače mrtvol uvedeme v Pardubicích ve světové premiéře 11. července.

Co je ještě v Pardubicích jiné než v jiných městech?

Mám zkušenost i z jiných letních kin a je zvláštní, že i v Praze nebo Hrochově Týnci přijde po filmu spousta lidí a děkují za to, že tam to kino mají. To jsou velmi pěkné okamžiky, kterých si vážíme a kterých je v Pardubicích pomálu.

Takže vám chybí zpětná vazba od diváků?

Ano, v tom máte pravdu. Skutečně by mě zajímalo, co vlastně od kina chtějí, co očekávají.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 226 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

krychlic.jpg