Dnes má svátek Leoš , zítra slaví Květa .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_1016_web+.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Stres není důvodem rakoviny, tvrdí Brada

Zářivou hvězdou odborné konference, kterou pořádala v golfovém rezortu na Kunětické hoře společnost Multiscan, byl špičkový světový radiační onkolog Michael Brada. Profesor radiační onkologie na Univerzitě Liverpool tady převzal Zlatou pamětní medaili České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, což je nejvyšší ocenění, které společnost může udělit.

Rakovina je pro nás laiky, pane profesore, velký strašák. Jak rychle se současná onkologie vyvíjí?

Existuje takzvanný paradigm shift. Když se mění věci, je pokrok pomalý, technika i léky se trochu zlepšují, najednou přijde velký skok, objeví se nové léčení, o kterém se vůbec neuvažovalo, výrazně se zlepší výsledky. A v uplynulých čtyřech pěti letech se tento velký skok odehrával v imunoterapii. V radioterapii jsou jen malé změny, ale i ty skutečně pomáhají, stále je to velmi účinné léčení. V onkologii se tyto skoky děly před dvaceti lety, před deseti lety a nyní jsme zrovna v období, kdy se vše mění.

Pacienti by měli vědět, že velká část rakoviny se dá úplně vyléčit. Chirurgií, radioterapií a novými postupy léčení. Systém existuje a v Čechách je na stejně vysoké úrovni jako jinde.

Proč je nemocných stále více?

Jsou určité choroby, u kterých se ví, co je způsobilo. Například u rakoviny hlavy a krku je to virus, proti němuž se dělá imunizace. Rakovina je částečně nemoc stářím, takže pravděpodobnost se zvyšuje se zvýšováním věku obyvatelstva. Nejsem specialista na všechny důvody rakoviny, ale zmínit jako rizikové můžeme třeba příliš velkou váhu, špatnou stravu.

Co nás může před rakovinou uchránit?

To vám řeknu přesně - nemáte kouřit. Nejhorší je kouřit. V ostatních faktorech máte menší možnosti je způsobem života měnit.

A co psychosomatické důvody, vede k rakovině i stres?

Co mám povědomost, myslím, že to není důvod rakoviny.

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 39 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

krychlic.jpg