Dnes má svátek Jarmil , zítra slaví Tamara .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_0996_web.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
MEDAILONKY OCENĚNÝCH - Karel Kovář alias Kovy

kovy_2Pardubický kraj ocenil na začátku května osobnosti, které se zasloužily o rozvoj Pardubického kraje, případně přispěly k záchraně života. Na webu Bulváru vám postupně jednotlivé oceněné osobnosti představíme v krátkých medailoncích. Reportáž z předávání cen si můžete přečíst v tištěném Bulváru. Začínáme čerstvým držitelem Medaile hejtmana Karlem Kovářem známým pod přezdívkou Kovy.

„Ahoj všichni, tady Kovy“, to je věta, na kterou týden co týden netrpělivě čeká bezmála tři čtvrtě milionu odběratelů kanálu jednoho z nejznámějších českých youtuberů. Jednadvacetiletý Karel Kovář z Pardubic, momentálně žijící v Praze, si na nezájem videokomunity rozhodně nemůže stěžovat, počty jeho diváků by mu mohla závidět leckterá televize.

Už v patnácti letech založil na youtube kanál Gameballcz, který si stále drží velmi slušných 375 tisíc odběratelů a ve statistikách má 65 milionů zhlédnutí svých videí. Na začátku roku 2014 spustil kanál Kovy, jež aktuálně odebírá 715 tisíc lidí a videa si tu pustilo 114 milionů lidí, tedy více, než mají Spojené království a Španělsko dohromady obyvatel. Dalších deset tisíc odběratelů má jeho dnes už neaktivní kanál Nejlepší Okamžiky, na kterém si videa prohlédlo 2,7 milionu diváků. Zatím posledním počinem Karla Kováře alias Kovyho je loni založený kanál pro anglicky hovořící uživatele Call Me Charlie. Ten má necelých sedmdesát tisíc odběratelů.

Doufám, že lidem dávají moje videa trochu relaxu, odreagování a v některých videích, ve kterých mluvím o veřejném dění a snažím se diváky motivovat, aby se o něj zajímali, také nějaký přesah,“ říká absolvent pardubického gymnázia studující nyní v Praze Karel Kovář. Jeho tvorba, která se zejména komentováním závažnějších témat liší od většiny ostatních českých youtuberů, se v průběhu doby vyvíjela. „Začínal jsem s kamarádem z nudy mezi základní a střední školou, kdy jsme natáčeli hraní počítačových her. Bylo to pro naši zábavu, ani jsme nepočítali, že se to dostane k více lidem. Pak to byly parodie, teď už je to hlavně bavení se o serióznějších tématech,“ přibližuje Kovy. „Ačkoliv mě jednou za čas baví dělat poněkud infantilnější humor, myslím, že se nyní daleko víc nacházím v serióznějších tématech. Snažím se nestát na místě.

Zatímco v devatenáctém století byli idoly mladé generace básníci, ve dvacátém herci, zpěváci nebo sportovci, nyní jsou to youtubeři. A stejně jako v minulosti básníci nebo zpěváci, i youtubeři mají obrovský vliv na své fanoušky. „Tím, jak přibývá lidí, kteří videa sledují, cítím stále větší zodpovědnost,“ přiznává Karel Kovář. „Je to hodně tím, že youtubeři jsou vnímaní spíš jako přátelé než nějaké nedostupné celebrity. O to víc mají jimi vyslovené názory větší váhu a vzhledem k tomu, jakou věkovou kategorii oslovujeme, je ten vliv skutečně obrovský. Na to při natáčení myslím a proto se snažím odstoupit od emocí a vlastního názoru a na dané téma se podívat z odstupu a s tím, že nic není úplně černobílé. Snažím se, aby moje videa nebyla manipulativní, aby nebyla přes čáru.

Podobně pečlivě přistupuje Karel Kovář i k technickému zpracování svých videí, u kterých si připravuje scénář i postprodukci. Jeden jeho příspěvek na youtube tak představuje kolem třiceti hodin práce.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 15 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi.jpg