Dnes má svátek Maxmilián , zítra slaví Ferdinand .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

koÄka bulvaru 2.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Kobra chytla devět lidí

kobraOsm mužů a jedna žena z Pardubicka si vysloužili hněv Kobry. Tedy ne hada, ale policejního týmu, se kterým spolupracovali lidé z krajského finančního úřadu. Zmíněná devítka lidí ve věku od jednatřiceti do šedesáti let má teď na krku obvinění z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. Od prosince 2014 do ledna 2017 si zkrácením daně z přidané hodnoty přišli na nejména 7,5 milionu korun, k tomu vylákali nadměrný odpočet přinejmenším 2,25 milionu korun

Prošetření uvedeného případu, který je spíše než výší způsobené škody zajímavý sofistikovaností způsobu spáchání, iniciovali pracovníci Finančního úřadu pro Pardubický kraj, se kterými v rámci činnosti týmu Kobra v průběhu celého prověřování kriminalisté úzce spolupracovali, zejména pak využili analytické informace důležité pro rozkrytí celého systému fungování skupiny. Sami pracovníci finančního úřadu policistům potvrdili, že se zatím nesetkali s případem krácení daně za použití společnosti předstírající poskytování tzv. faktoringu, jinak běžné finanční činnosti pro firmy a podnikatele.

Trestná činnost skupiny osob měla být páchána tak, že jeden z obviněných dodával několika podnikatelům fiktivní faktury za nikdy nedodané zboží a služby od dlouhodobě nefungujících společností, tzv. „skořápek“. V současnosti obvinění podnikatelé pak faktury vkládali do svého účetnictví a platby za ně posílali na účty společnosti účelově založené v USA, působící v ČR, kterou ovládal jeden z obviněných. Tato společnost bez registrace u finančního úřadu předstírala provozování faktoringu, v podstatě ale uskutečňovala nepřehledné a těžko identifikovatelné převody peněz, aby tak odvedla pozornost od toho, že další z obviněných vybíral podstatnou část peněz z účtů v hotovosti. Například jen od října 2014 do června 2016 bylo takto vybráno celkem 71 milionů Kč. Tyto peníze pak mizely zatím neznámo kam. Podnikatelé následně uplatňovali falešné faktury v rámci daňového řízení na vstupu a dosahovali tak snížení vlastní daně  –  zkrácení daně z přidané hodnoty.

Před zahájením trestního stíhání policisté provedli dvě domovní prohlídky, při kterých byla zajištěna řada důkazů včetně výpočetní techniky. Při domovních prohlídkách spolupracoval i psovod Celní správy se psem vycvičeným na vyhledávání peněz. Obviněným byla zajištěna motorová vozidla a peněžní prostředky na několika bankovních účtech v celkové hodnotě převyšující 5 milionů Kč.

Jak je patrné, role jednotlivých osob působících v rámci uvedené skupiny se lišila, přičemž hlavní organizátoři trestné činnosti jsou ohroženi trestní sazbou odnětí svobody v rozmezí 5 až 10 let.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 25 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi 2.jpg