Dnes má svátek Brigita , zítra slaví Sabina .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

1174964_4783431882334_2032223864_n.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
CO NA TO KRYCHLIČ?

Krychli3A je to tu! Tímto číslem začíná pravidelná rubrika, ve které se bude k aktuálním tématům vyjadřovat Václav Kulhánek alias Krychlič! Tentokrát jsme se této slavné pardubické osobnosti zeptali na to, jak se mu po Pardubicích jezdí na kole, co říká na rekonstrukci třídy Míru a zda by kývnul na nabídku kandidatury v podzimních komunálních volbách…

Pardubice získaly titul Hlavní město cyklistů 2014. Co vy na to? Jak se vám jezdí po Pardubicích?

Po Pardubicích se jezdí výborně. Samozřejmě až na těch pár míst, kde je teď všechno rozkopané. Takže přes Jana Palacha nebo přes Duklu se teď moc jezdit nedá. Jinak je ale skvělé, že jsou po celém městě cyklostezky. Člověk se akorát musí umět vyhýbat lidem na kolečkových bruslích nebo neukázněným chodcům, kteří chodí v pruhu určeném pro cyklisty. Třeba na úseku k nádraží, kde je široký pruh pro chodce a vpravo užší pro cyklisty, po kterém občas chodí lidé třeba i s kočárky. Těm se vyhnout, zvlášť pokud jsou tam i děti, je obtížné. Chodci by se měli naučit chodit tam, kde jim je to určené. Jinak si ale nemohu stěžovat a ocenění, které Pardubice získaly, je podle mého názoru v pořádku.

Třída Míru prochází velkou změnou a za pár měsíců už by se měla proměnit na moderní centrum města. Jak tu proměnu hodnotíte?

Zatím nevím k jaké změně přesně dojde, protože jsem projekt neviděl a nemohu do toho úplně mluvit. Pokud by se třída Míru stala pěší zónou, bylo by to jistě skvělé, ale nějaké trolejbusy se tam stejně dostanou. Přitom by mohly jezdit jako dosud oklikou přes Masarykovo náměstí a na třídě Míru by mohly být například zahrádky a další věci, jako je tomu v jiných městech, kde bývá do těchto center zákaz vjezdu pro všechny kromě zásobování.

Blíží se komunální volby. Pokud by vám nějaká strana nabídla, že byste za ní mohl kandidovat, stát se její osobností. Uvažoval byste o tom?

Neuvažoval. Nemám na to věk ani zkušenosti a rozhodně bych tam nešel jenom dělat maskota. Pokud jde o kulturu nebo o přírodu, tam mám nějaký přehled. Ale co se týká politiky nebo řízení nějakého úseku města, to v žádném případě ne. Vidím jak jsou neodborníci na řídících místech poměrně negativně posuzováni všemi těmi laiky. Člověk má prostě mluvit do toho, čemu rozumí. Montovat se do politiky, to není pro mě.  


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 30 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

krychlic.jpg