Dnes má svátek Teodor , zítra slaví Nina .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

3.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Holčičku z babyboxu navštívila primátorka


primatorka-stepanka-frankova-s-pavlikem-provnim-ditetem-narozenym-v-roce-2014-v-pardubicke-nemocnici-a-jeho-maminkouNový rok je tu a s ním i tradiční blahopřání prvním novorozencům. O to se postarala primátorka Pardubic Štěpánka Fraňková, která se tentokrát přišla podívat i na jedno z posledních děťátek roku minulého. Šlo o holčičku, která byla nalezena v babyboxu Pardubické krajské nemocnice. To hejtman Martin Netolický se za novorozenci teprve chystá.

Začněme u primátorky Štěpánky Fraňkové. Ta navštívila první dítě narozené ve městě v tomto roce před několika dny. Spojila to s návštěvou holčičky jménem Ria, kterou nalezli zaměstnanci nemocnice v babyboxu v závěru roku loňského. Obě dítka dostaly od primátorky zlaté přívěsky.

Babybox_PKN__2_"Letos to bylo takové zvláštní vítání novorozenců z přelomu roku. Není u nás zvykem vítat poslední děti roku, ale tahle holčička si to určitě zaslouží. Její vstup do života nebyl zrovna veselý, byť vzbudil velký rozruch. Právě jsem končila v nemocnici službu a dítě ve schránce způsobilo poprask snad v celé nemocnici.  Doufám, že s rokem 2013 holčičku smůla opustila. Pavlíkovi jsem dala na památku měsíční znamení, tedy kozoroha na zlatém řetízku. Rie podkovičku pro štěstí. Oběma dětem přeji zdraví, štěstí a milující rodinu. Pavel ji má a malá Ria ji snad najde co nejdříve,“ řekla primátorka.

Předseda správní rady Nadačního fondu pro odložené děti Statim Ludvík Hess uvedl, že jméno dostala holčička podle křestního jména vícenásobných pardubických dárců, jimiž jsou Ria a Jiří Křemenákovi.

To první miminko celého kraje se letos narodilo v Chrudimi. Pavlíka Čejku porodila maminka z Pardubic, od hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického dostane chlapeček pět tisíc korun a plyšáka. Stejný dárek nadělí první muž kraje i první holčičce. Ta se narodila prvního ledna až v 16:46, a to ve Svitavské nemocnici. Jde o Nikolku Bádalovou, jejíž rodiče žijí v Pohledech u Svitav. Narozdíl od primátorky, hejtmana návštěva prvních dětí narozených v kraji teprve čeká. Za rodinami prvního chlapečka a holčičky se vydá po domluvě s rodiči v prvních lednových týdnech.

V roce 2013 se v porodnicích v Pardubickém kraji narodilo o 267 dětí méně než v roce 2012. Vyšší počet narozených dětí zaznamenaly porodnice ve Svitavách a v Ústí nad Orlicí, které převzaly spádovou oblast uzavřeného porodnicko-gynekologického oddělení v Litomyšlské nemocnice.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 28 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi.jpg