Dnes má svátek Zdeněk , zítra slaví Milena .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

DSC_0907_web.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Dostane Čáň padáka?

lnek_hala_foto_milos_spacilNa pardubické radnici možná budou padat hlavy. Jak se zdá z mimořádné tiskovky, kterou svolal náměstek primátorky Jindřich Tauber, mraky se stahují především nad šéfem investičního odboru Jiřím Čáněm. Důvodem jsou pochybnosti kolem výběrového řízení na likvidaci torza sportovní haly v Tyršových sadech. Na policii už v této souvislosti dokonce dorazilo i trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci a pletichy při výběrovém řízení. 

V celé věci se hraje o cenu, kterou město zaplatí za demolici haly. Ta je odvozená od toho, kolik torzo objektu obsahuje železa využitelného jako druhotná surovina. Zjednodušeně řečeno, čím víc bude budova železa obsahovat, tím menší cenu za její demolici město zaplatí. „Před prvním výběrovým řízením jsme měli posudek od projekční kanceláře, že na stavbě je 120 tun železa,“ uvedl náměstek Tauber. „Nechali jsme si pak udělat dva nové posudky, a ty se pohybují v rozmezí 330 až 350 tun.“ Ve druhém kole výběrového řízení se tak objevily nabídky od mínus 120 tisíc korun do plus tří milionů korun.

hala_v_tyrcch_1

Nebýt ale zpráv v médiích, město by za demolici torza sportovní haly zaplatilo téměř dva miliony korun. Zbytečně. „Výsledky nového řízení potvrdily, že pro první byly použity špatné podklady. Věříme, že nešlo o úmysl, ale o neprofesionalitu kompetentních osob,“ prohlásila primátorka Štěpánka Fraňková. Tajemník magistrátu Michal Zitko k tomu poznamenal, že záležitost pracovně-právně řeší už od října. „Pokud se prokáže, že špatně zafungoval, případně porušil vnitřní předpis, vedoucí odboru Čáň nebo někdo jiný, je mojí povinností to pracovně-právně řešit v tom nejširším slova smyslu,“ řekl Zitko. „Na začátku října mi kolega Čáň podal vysvětlení, ve kterém mimo jiné uvedl, že postupoval podle směrnice, tedy podle zadávacího řádu. Teď ten výsledek je úplně jiný a já mám pochybnost, jestli skutečně odpovědní lidé postupovali správně. Možná ano… Pokud ne, pak to budu pracovně-právně řešit.“

Politické vedení města případnou vinu za málem oknem vyhozené peníze přesouvá také na úřednický aparát. „Sám mám určité pochybnosti, zda jsem dostával o výběrovém řízení relevatní informace a přese mě i kolegové ve vedení města,“ prohlásil Tauber.

Tajemník magistrátu Michal Zitko, který všem úředníkům radnice šéfuje, nyní bude prošetřovat, zda a kdo případně v rámci vypsání výběrového řízení pochybil. Držet se přitom musí striktně vnitřních předpisů a zákoníku práce. Odvolávat ale mohou i politikové. „Je to věc Rady města Pardubic, která může odvolat kolegu Čáně. V radě nás sedí jedenáct, nechci předjímat, zda to někdo navrhne nebo ne,“ dodal Jindřich Tauber.


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 27 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

BLV Paparazzi.jpg