Dnes má svátek Milena , zítra slaví Miloš .

Ptáme se Vás:

Dáváte si novoroční předsevzetí?
 

rka_mase_letk

Krimi novinky:

 • Bolavý zub zastavil kamion a pomohli strážníci… Každý, kdo zažil bolest zubů, ví, jak umí být nepříjemná. Nesnesitelná bolest zubu dokonce zastavila i kamion mířící od Chrudimi do Pardubic, jeho ři...

  Celý článek...
 • Policisté z polabinského obvodního oddělení řeší oznámení týkající se poškození majetku, kterého se měl dopustit přítel poškozené. 

  Sedmatřicetiletý muž přišel dle oznamovatelky do jejího b...

  Celý článek...
 • V prvních hodinách nového roku došlo k vážné rodinné události v Dašicích na Pardubicku.

  Devětačtyřicetiletý syn zde fyzicky napadl své rodiče. K události došlo poté, co se muž v podnapilém ...

  Celý článek...
 • Kriminalisté obvinili manželskou dvojici, která měla obchodovat prostřednictvím internetu, zboží i přes obdržené platby nezasílala a peníze si ponechala pro svůj prospěch. 

  Celý článek...

Kočka Bulváru

image-f1547a0956ce4e743e245814125763480db58111d593f9599b99cf8b71ddf072-V.jpg

Očima Miloše Spáčila

 • Už je to pár let, co jsem zahodil cigaretu, kterou jsem nahradil její elektronickou alternativou. Ta stará, tabáková, mi už ani nechutná, dokonce mi smrdí. Ale starýho psa novým kouskům nenaučíš, přírodní tabák je prostě přírodní tabák, takže občas pobafávám dýmku. Žádný Taras Bulba ani Krakonošova směs, prostě si…

  Celý článek...
Bulvár
Rozsvěcení stromů: Narvaný Pernštýňák i svařáková pohoda na Dukle

vanoce_2009_2Nejen obchody na třídě Míru nebo v AFI Paláci už blikají, třpytí se a svítí v předvánočních barvách. Výzdobu veřejných prostor už provedl i magistrát a jak se zdá, držel se při zemi. Přestože vánoční výzdoba přináší třeba patnáctimetrový smrk na Pernštýnském náměstí, desítky motivů a přes 40 tisíc LED diod, které blikají a svítí v ulicích města, celá paráda přišla „jen“ na 300 tisíc korun. To je v podstatě polovina toho, za co ozdobil ulice sousední Hradec Králové, kde se rozzářily hlavně živé stromy, které dnes obepínají světelné řetězy.

vanocni-strom-2S velkou pompou proběhlo rozsvícení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí, které praskalo ve švech. Lidé se tlačili všude mezi stánky, které nabízely tradiční předvánoční sortiment. Rozsvícení se ujala přímo primátorka města Štěpánka Fraňková, kterou však viděl jen zlomek lidí na nacpaném náměstí.

To třeba na Dukle proběhlo rozsvěcování vánočního stromku v daleko větším vánočním klidu. Atmosféru přišlo nasát několik desítek dětí i dospělých, pro které tu byl připraven malý jarmark výrobků dětí ze základních škol Artura Krause a Staňkova. Relax doplnil svařák, jehož nealkoholická verze byla připravena i pro děti. „Nechceme nijak konkurovat vánočnímu stromu v centru města. Chtěli jsme ale navodit adventní a vánoční atmosféru i u nás v obvodě a rozsvěcení vánočního stromu jsme pojali jako komorní a přátelské setkání se sousedy a přáteli,“ řekl k rozsvěcování starosta Dukly Jiří Hájek.

Jediné co chybělo byl sníh. Nicméně i toho se zřejmě dočkáme. Už brzy má totiž začít sněžit a je možná jen otázkou času, kdy bude Pernštýnské náměstí vypadat podobně jako v roce 2009, kdy rozsvícený vánoční strom obklopovala úctyhodná bílá peřina.

vanoce_2009


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

Aktuální číslo

paparazzi bulváru zasahují:

Online čtenáři:

Právě připojeni - hostů: 20 

Upozorňování

Je nutné vyplnit e-mail a alespoň jednu událost, na kterou se má upozorňovat.

E-mail *
Upozornění na nový soubor
Upozornění na nový článek
Upozornění na nový archiv

TREFA

 • Miloš Říha, hokejový trenér

  riha


  Jak s odstupem hodnotíte, pane trenére, svoje letošní účinkování u pardubického klubu? Jak hodnotíte výsledek, kterého mužstvo nakonec dosáhlo? Jirka, Pardubice

  Na jednu stranu tým dosáhl toho, čeho dosáhnout…

  Celý článek...

banner-suska

Náš Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Paparazzi Bulváru zasahují:

hasici-v-knihovne.jpg